Menu

Nowinki marketingowe

Witaj na stronie, z której dowiesz się wszystkiego, co w marketingowej trawie piszczy.

Co dają uprawnienia na wózki widłowe?

Czym są uprawnienia na wózki widłowe? Jakie są kategorie tych uprawnień? Co dają takie uprawnienia i gdzie je można zdobyć? To są najczęściej zadawane pytania przez przyszłych operatorów wózków widłowych lub innych urządzeń transportu bliskiego. Zacznijmy od tego, czym są uprawnienia na wózki widłowe. Uprawnienia na widlaki to zaświadczenie kwalifikacyjne, potwierdzające umiejętności operatora oraz świadczące o ukończeniu kursu szkoleniowego w tym kierunku. W zależności od typu wózków uprawnienia mogą być trzech kategoryj: 1wjo, 2wjo, 3wjo. Do kategorii 2wjo należą najbardziej popularne urządzenia transportu bliskiego – różne typy wózków widłowych za wyjątkiem specjalizowanych- inaczej zwane widlakami. Nazwa taka pochodzi od tego, że ładunki są przewożone przy pomocy wideł.

Zawód operatora wózka widłowego staje się co raz bardziej wymaganym zawodem na rynku pracy w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Uzyskanie takich uprawnień jest dobrym pomysłem dla tych, którzy chcą otrzymać stabilną pracę lub zrobić karierę za granicą. Wielkim atutem zawodu operatora widlaka jest również to, że zdobywa się ten zawód w kilka dni. Podejść do kursów na wózek jezdniowy widłowy, jak i do pracy w tym zawodzie, może praktycznie każda osoba. Wystarczy tylko spełnić minimalne wymagania: mieć ukończonych 18 lat oraz posiadać podstawowe wykształcenie. Niezbędnym również jest posiadanie orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do pracy w tym zawodzie, ponieważ mimo to, że zawód operatora widlaka zdobywa się szybko, jest bardzo odpowiedzialnym oraz wymaga od operatora uwagi i zdolności podobnie do innych zawodów związanych z maszynami budowlanymi oraz transportem bliskim.

Uzyskać uprawnienia na wózki jezdniowe oraz na inne utb można w ogólnopolskiej firmie Centrum Szkoleń. Firma oferuje bardzo atrakcyjne warunki przeprowadzania kursów, między innymi:

 

  • organizuje kursy łącznie z egzaminem UDT

  • konkurencyjne ceny

  • praktyczne zajęcia przeprowadzanie na nowoczesnych urządzeniach od wiodących producentów

  • nielimitowane godziny nauki jazdy

Jeśli zastanawiasz się na wyborom zawodu i jednocześnie chcesz oszczędzić czas na nauce, pomyśl o zawodzie operatora na którekolwiek urządzenie transportu bliskiego.