Menu

Nowinki marketingowe

Witaj na stronie, z której dowiesz się wszystkiego, co w marketingowej trawie piszczy.

Nowe szkolenia BHP - jak uczynić je atrakcyjnymi?

W marketingu najważniejszą zasadą jest to, by... zaistnieć. Brzmi to banalnie? To spróbujcie tego sami. W dzisiejszych czasach mamy takie możliwości techniczne, które pozwalają na wybicie się wielu osób. Ale przecież nie każdy, kto zakłada konto na YouTube i nagrywa filmy, od razu zyskuje popularność... Tak niestety nie jest. Dlaczego się tak dzieje? Z jednej strony mamy tysiące możliwości, by się wypromować, z drugiej zaś tak wielka ilość informacji sprawia, że musimy częściej przeprowadzać selekcję - tę negatywną. Częściej coś pomijamy niż decydujemy się na obejrzenie/ przesłuchanie/ przeczytanie czegoś.

Przykład: firma szkoleniowa, kursy bhp

Tak samo, jak z gwiazdami estradowymi, jest z firmami oferującymi usługi. Jeśli przykładowo ktoś ma zareklamować firmę szkoleniową, to musi umieć zaprezentować ją w ten sposób, by inni chcieli skorzystać z jego usług. Ale co zrobić, jeśli mamy do czynienia ze szkoleniami bhp? Jest dość niewdzięczna branża. Jak poradzić sobie profesjonalnie, by zdobyć klientów dla firmy prowadzącej kursy bhp?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się, co stanowi główny problem w dotarciu z usługami do klientów. W przypadku takiej firmy pierwsze, co się rzuca w oczy, to mało atrakcyjna tematyka i konieczność realizowania takich szkoleń - czyli z jednej strony klientów potencjalnie powinno być dużo, bo każdy pracownik i pracodawca muszą przejść taki program, zaś z innej - istnieje wiele firm, które oferują dokładnie to samo. Co więc można zrobić, by wypromować się z takimi szkoleniami? Odpowiedź nasuwa się sama:

Zaproponować coś innego niż wszyscy.

W tej branży głównym problemem, z którym spotykamy się od lat jest brak zainteresowania, przymus odbywania szkoleń bhp i konieczność powtarzania ich w określonych odstępach czasu. Kampania takiej firmy szkoleniowej powinna więc polegać na pokazaniu, że kursy bhp mogą być atrakcyjne, nowoczesne, pełne innowacji. Że mogą angażować uczestników i sprawiać, że każdy będzie zainteresowany i naprawdę wyniesie z zajęć niezbędną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Tak właśnie zrobiła firma http://szkoleniabhp.edu.pl, w której postawiono na walkę ze stereotypami wiążącymi się z bhp. Dzięki tej akcji promocyjnej udało się jej pozyskać wielu nowych klientów, którzy byli zainteresowani dobrym efektem za małe pieniądze.